Dom i mieszkanie

Zainwestowałeś w swoje mieszkanie dużo pieniędzy? Chcesz, aby Twój dom był oazą spokoju i bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich bliskich? Wybierz ubezpieczenie mieszkania lub ubezpieczenie domu najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Co możesz ubezpieczyć?

Nieruchomości – mieszkanie lub dom (wynajmowany, własny) pomieszczenia przynależne do lokalu (piwnica, garaż), budynek gospodarczy (np. suszarnia), elementy działki (oświetlenie, basen), mury i inne.

Mienie ruchome – czyli m.in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, ubrania, sprzęt fotograficzny, sportowy czy instrumenty muzyczne, dzieła sztuki, biżuterię i inne.

Elementy stałe – czyli to, co jest w środku i czego nie da się zdemontować, np. glazura, podłogi, zabudowy kuchenne itd.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje mienie ruchome i stałe elementy mieszkania znajdujące się:

w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym, wskazanym w umowie ubezpieczenia,

w piwnicy, pralni domowej, garażu, na strychu lub w innych pomieszczeniach gospodarczych, znajdujących się w tym samym budynku wielomieszkaniowym, w którym mieści się ubezpieczone mieszkanie,

w budynku gospodarczym lub garażu, położonym na terenie tej samej nieruchomości, na której znajduje się ubezpieczony dom jednorodzinny,

w garażu, wskazanym w umowie ubezpieczenia.

Domy jednorodzinne, mieszkania, mienie ruchome oraz stałe elementy mieszkania lub domu jednorodzinnego objęte są ochroną ubezpieczeniową od szkód powstałych wskutek:

powodzi

pożaru

uderzenia pioruna

wybuchu

upadku statku powietrznego

zalania

huraganu

gradu

spływu wód po zboczach

osunięcia się ziemi

zapadania się ziemi

lawiny

naporu śniegu

dymu i sadzy

upadku drzewa

uderzenia pojazdu

kradzieży

wandalizmu

Zachęcamy do kontaktu z naszymi Doradcami, na wszelkie zapytania chętnie udzielimy odpowiedzi.