Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie od ryzyka utraty zdrowia jak i pracy, zawarte do kredytu hipotecznego, mają na celu zabezpieczyć bank, ale również kredytobiorcę.

Cesja z ubezpieczenia na życie to korzyść nie tylko dla banku ale też dla rodziny. Jest to przede wszystkim zabezpieczenie dla osób najbliższych kredytobiorcy. Koszt obsługi zadłużenia może okazać się zbyt wygórowany dla rodziny w przypadku śmierci kredytobiorcy (warto pamiętać, że dziedziczeniu podlega nie tylko posiadana nieruchomość, ale również zobowiązania, które ją obciążają). W takim przypadku ubezpieczenie na życie rozwiąże finansowy problem i kredyt zostanie spłacony, a nieruchomość uwolniona zostanie od hipoteki.

Ubezpieczenie na życie zawarte równolegle z kredytem hipotecznym jest zabezpieczeniem przed utratą nieruchomości. Takie ubezpieczenie pozwala czuć się bezpiecznie w trakcie spłaty kredytu. Należy więc przy kredycie z góry zakładać, że skorzysta się z możliwości ubezpieczenia w celu zabezpieczenia zobowiązania i swoich bliskich.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi Doradcami – na wszelkie zapytania chętnie udzielimy odpowiedzi.